Pismo mieszkańców osiedla Pobitno do Prezydenta Rzeszowa

24.04.2017. Dzisiaj w rzeszowskim ratuszu zostało złożone pismo w sprawie rozpoczynającej się budowy przy ul. Kurpiowskiej. Pod pismem podpisało się 233 mieszkańców.

W marcu 2017 roku firma Hartbex rozpoczęła na osiedlu Pobitno swoją inwestycję - budowę dwóch bloków. Będą położone równolegle względem siebie i względem ulicy Kurpiowskiej. Każdy będzie zbudowany z czterech segmentów. Obydwa będą miały po pięć kondygnacji od strony ulicy Małopolskiej i od domków jednorodzinnych. W najwyższym punkcie budynki będą liczyły 18 pięter. W całym kompleksie znajdzie się ok. 220 mieszkań i ok. 330 miejsc parkingowych.

Początek inwestycji oznaczał konieczność usunięcia osiedlowego placu zabaw. Znajdował się na działce firmy Hartbex (gdy plac powstawał była to działka miejska). Na działce dewelopera i działkach miejskich użyczonych deweloperowi swoje samochody mogli zostawić mieszkańcy osiedla. W marcu teren budowy został ogrodzony, zniknął już plac zabaw i miejsca postojowe. I pojawiły się problemy z parkującymi samochodami. Muszą stać przy "ślepej" ulicy Małopolskiej.

I pojawił się kolejny problem. Właśnie przy ul. Małopolskiej dwie bramy do placu budowy wybudowała firma Hartbex. I "ślepą", wąską, zastawioną samochodami uliczką deweloper dowoził materiały na budowę. Mieszkańcy zaprotestowali, pojawił się zakaz dojazdu ul. Małopolską i pojawiła sie nowa brama od ul. Kurpiowskiej. Ale po kilku dniach deweloper znowu jakoś sprawę załatwił i materiały nadal wjeżdżają ulicą Małopolską.

Dzisiaj w ratuszu zostało złożone pismo do Prezydenta Tadeusza Ferenca. W pismie pojawiły się cztery postulaty:

  1. Budowę dodatkowej drogi wyjazdowej z rejonu ulic Kurpiowskiej, Małopolskiej i Podhalańskiej. Istniejący wyjazd często jest zablokowany. Ponadto istniejącą drogą wkrótce będą dostarczane materiały do budowy 220 mieszkań.
  2. Budowę (przeniesienie) osiedlowego placu zabaw. Plac, na którym dotychczas bawiły się dzieci już jest niedostępny i wkrótce zostanie zlikwidowany.
  3. Budowę parkingów ogólnodostępnych.
  4. Ograniczenie ruchu ciężkich samochodów po ulicy Małopolskiej.

Prezydent Tadeusz Ferenc, już wczesniej, na spotkaniu z mieszkańcami i inwestorem (19.03.2015), zadeklarował budowę przedłużenia ulicy Małopolskiej oraz przeniesienie placu zabaw w nowe miejsce. Wstępnie omawianą lokalizacją był teren ogródków działkowych, które obecnie administruje MPWiK. O tym spotkaniu czytaj tutaj.

(Adam Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów