Uwaga! Zmiana organizacji ruchu na osiedlu Pobitno.

19.08.2016. Właśnie dzisiaj nastąpiła zmiana organizacji ruchu na osiedlu Pobitno. Na ulicach Szkolnej, Bruna i Na Skały będziemy jeździć według nowych oznaczeń. Zmiana to efekt protestu mieszkańców.

Dlaczego mieszkańcy wnioskowli o wprowadzenie ruchu jednokierunkowego? Ulice Szkolna, Bruna i Na Skały są bardzo wąskie. Na kilku odcinkach szerokość jezdni to tylko 3 m. Nie ma chodnika, ani poboczy. Na tych ulicach nie mogą wyminąć się dwa samochody, nie ma przy nich chodników. W godzinach szczytu komunikacyjnego, właśnie ulicami Szkolną, Bruna i Na Skały, kierowcy omijają rondo Pobitno. A ulice te nie są przystosowane do przyjęcia ruchu tranzytowego. Wielokrotnie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji na drodze, kolizji, kłótni między kierowcami, potrąceń pieszych, niszczone są ogrodzenia posesji. 

Mieszkańcy rozpoczęli protest. Początkowo próbowali utrudniać życie kierowcom. Ale przyniosło to opłakane skutki. Sporo było kłótni i awantur a ruch samochodowy się nie zmniejszał . W rozwiązanie konfliktu zaangażowała się Rada Osiedla Pobitno. Udało się zebrać ok. 250 podpisów za wprowadzeniem ruchu jednokierunkowego. Rada Osiedla podjęła sie także trudnego zadania pogodzenia mieszkańców, którzy mają różne koncepcje w sprawie kierunków ruchu.

Ostatecznie zostały wprowadzone następujące zmiany:

1. Ulica Szkolna: wprowadzono ruch jednokierunkowy od skrzyżowania z ul. Lecha i ul. Szczytową do ul. Traugutta. Znak B-2 (zakaz wjazdu) został ustawiony na skrzyżowaniu ul. Szkolnej i ul. Traugutta.

2. Ulica Bruna: Znak B-2 (zakaz wjazdu) ustawiono na skrzyżowaniu ul. Bruna i ul. Traugutta. Znak D-3 (ruch jednokierunkowy) stanął przed przewężeniem na ulicy Bruna. Ruch dwukierunkowy odbywa się na odcinku, na którym ulica jest szersza.

3. Ulica Na Skały: Znak B-2 (zakaz wjazdu) ustawiono na skrzyżowaniu ul. Na Skały i ul. Bruna. Znak D-3 (ruch jednokierunkowy) zainstalowano na skrzyżowaniu ul. Na Skały i ul. Traugutta.

(Adam Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów