Spotkanie w sprawie podłączenie domów na osiedlu Pobitno do sieci ciepłowniczej

4.04.2017 W ostatni piątek marca odbyło się spotkanie z przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, którzy omówili warunki przyłączenia domów na Pobitnym do sieci ciepłowniczej.

Jakie są koszty przyłączenia i warunki eksploatacji.
1. Koszt doprowadzenia ciepłociągu po własnej działce - ok. 200 zł netto za metr (ta cena może być mniejsza).
2. Konieczny jest zakup specjalnego węzła cieplnego. Taki węzeł kosztuje od 12 tys. do 18 tys. zł.
3. Koszt ogrzania domu ciepłem z MPEC jest porównywalny z kosztem ogrzewania gazem.

Koszt przyłączenia do sieci nie jest mały. Obecni na spotkaniu mieszkańcy osiedla podkreślali konieczność dofinansowania takiej inwestycji. Ale jednocześnie ważne jest, że ogrzewanie domów ciepłem systemowym jest ekologiczne i bezpieczne. Nie ma niebezpieczeństwa wybuchu, pożaru czy zaczadzenia. Wiemy już, że MPEC może doprowadzić sieć ciepłowniczą nawet do niewielkiej liczby domów na Pobitnym. Do budynków mieszkalnych może zostać doprowadzona woda do ogrzewania domów i do ogrzewania wody użytkowej. Ważne są deklaracje chęci przyłączenia. Takie deklaracje można zgłaszać w siedzibie MPEC w pokoju 202 (p. Beata Kupczakiewicz) lub członkom Rady Osiedla Pobitno.

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej reprezentowali Prezes Zarządu Lesław Bącal, Beata Kupczakiewicz oraz Piotr Rybka. W spotkaniu wzięli udział członkowie Rady Osiedla oraz mieszkańcy Pobitnego (ok. 30 osób)

(Adam Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów