Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 powstało nowe boisko

20.10.2017. W czwartek 19 października nowe boisko przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 zostało przekazane do użytku. W piątek po raz pierwszy dzieci mogły zagrać na nim w piłkę nożną.

Pomysł budowy boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym pojawił się w 2015 roku. Właśnie wtedy pojawiła się możliwość złożenia propozycji zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Rada Osiedla Pobitno zgłosiła wówczas trzy wnioski, w trzech kategoriach: miejskiej, osiedlowej i kulturalnej. W pierwszej kategorii była to właśnie "budowa boiska sportowego wraz z niezbędnym zapleczem oraz balonowym zadaszeniem przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2".

Zadanie zostało wycenione na maksymalną kwotę w tym segmencie, czyli 1,5 mln. zł. Niestety, jeszcze w okresie akceptacji zadania, z powodu braku drogi dojazdowej (pożarowej) zakres zadania został ograniczony do budowy boiska ale już bez zadaszenia. Zmniejszona została także kwota do 500 tys. zł. I w takiej formie wniosek trafił na listę do głosowania.

W zbieranie głosów zaangażowało się bardzo dużo osób: Rady Osiedla Pobitno i Wilkowyja, nauczyciele, dzieci i rodzice dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 oraz Przedszkola Publicznego nr 11. Podpisy zbierali mieszkańcy chodząc od domu do domu czy po mszy w kościele pw. św. J. S. Pelczara, część osób zagłosowało w sposób elektroniczny.

I udało się! Wniosek Rady Osiedla Pobitno poparło 1037 osób. Zwycięstwo w głosowaniu gwarantowało realizację zadania w następnym roku kalendarzowym tj. w 2016.

Na początku 2016 roku trwały dyskusje jak boisko ma wyglądać, jakie powinno mieć wymiary itp. Ostatecznie przyjęta została wspólna koncepcja i Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg. Boisko, wedle umowy z wykonawcą, powinno powstać do 30 listopada 2016 roku. Trzeba też dodać, że budowa była możliwa tylko dlatego, że zgodę na przejazd przez własną posesję wyraził mieszkaniec osiedla Pobitno Pan Jerzy Pospieszil.  

Niestety od samego początku „robota nie szła”. Prace posuwały się bardzo wolno, często na placu budowy nikogo nie było. Minęło lato, przyszła jesień a boisko nie powstawało. Termin realizacji zadania (30.11.2016) nie został dotrzymany przez wykonawcę. Boisko nie powstało także na wiosnę 2017 roku a później upadały kolejne terminy zakończenia budowy. Ostatecznie boisko zostało przekazane do użytku dopiero 19 października 2017 roku, czyli niemal rok po terminie wskazanym w przetargu. Wykonawca do samego końca poprawiał różne drobne rzeczy. Są też elementy, które zrobione są raczej niezbyt dobrze ale „zgodnie z przetargiem”. Wszyscy mają jednak nadzieję, że boisko dobrze się sprawdzi podczas użytkowania.

Od piątku 20 października dzieci i nauczyciele z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 mają do dyspozycji nowe boisko. Dzięki temu baza szkoły znacząco się polepszyła. Życzymy udanych lekcji wychowania fizycznego!

(Adam Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów