Otwarcie nowej ulicy i spotkanie z Prezydentm Tadeuszem Ferencem

31.09.2014. W upalny piątek 28 sierpnia na osiedlu Pobitno miały miejsca dwa ważne wydarzenia. Najpierw o godz. 16.15 nastąpiło uroczyste otwarcie nowe ulicy - Wisłokostrady. Później Prezeydent Tadeusz Ferenc spotkał sie z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja. Na sali pojawiło się ponad 100 osób.

Najpierw otworzona została nowa ulica WIsłokostrada. Droga na razie prowadzi do nikąd, ale w przyszłości powstanie przy niej targowisko. Kolejnym etapem tej inwestycji będzie przedłużenie ulicy. Albo do ul. Ciepłowniczej, albo poprzez nowy most do ul. Batorego. W uroczystości wziął udział wiceprzewodniczący Rady Osiedla Pobitno Kazimierz Walat.

O godz. 17.00 w Domu Kultury Pobitno odbyło się spotkanie Prezydenta Tadeusza Ferenca z mieszkańcami osiedli Wilkowyja i Pobitno. W spotkaniu wzięli udział także wiceprezydenci, urzędniczy miejscy oraz Radni Miasta Rzeszowa. Podczas spotkania Przewodniczący Rady Osiedla Pobitno Adam Napiórkowski przedstawił wnioski do budżetu miasta Rzeszowa na rok 2016. Oby jak najwięcej z nich zostało zrealizowanych. Ponadto był czas na dyskusję i zadawanie pytań.

Prezydent ogłosił, że na osiedlu Wilkowyja powstanie nowa szkoła. A zbudują ją Pijarzy. To bardzo dobra informacja, ponieważ szkoła na osiedlu Pobitno jest bardzo zatloczona. Powstanie nowej szkoły poprawi warunki nauki dzieci.

Inne ważniejsze wnioski ze spotkania:

1. Światła na newralgicznym skrzyżowaniu powstaną do końca września.
2. Pojawi się oznaczenie poziome na ulicach Pobitna.
3. Ułożona zostanie nakładka asfaltowa za sklepem firmy Wiskor.
4. 200 tys. zł. zostało przekazane na budowę zjazdu przy ul. Lwowskiej obok szkoły.
5. Rozpoznana zostanie mozliwość uregulowania ul. Morgowej przy skrzyżowaniu z ul. Cienistą.
6. Sporą częśc zebrania zajął spór o możliwość parkowania na placu przy ul. Konfederatów Barskich, obok Domu Kultury.
7. Pojawiło się dużo pytań i wniosków związancyh z inwestycją firmy Hartbex. Nowego wniosku o warunki zabudowy jeszcze nie ma. Hartbex przejął jednak kolejne działki na os. Pobitno i nadal chce budować wysokie budynki.

(Adam Napiórkowski)

Sponsorzy Dni Osiedla Pobitno
26 maja 2018
Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów