Światła już w styczniu, plac zabaw też w przyszłym roku

21.11.2014. W piątek odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami osiedli Pobitno i Wilkowyja. Spotkanie rozpoczęło się od gratulacji i życzeń dla Tadeusza Ferenca z okazji ponownego wyboru na urząd Prezydenta. Po nim nastąpiła prezentacja dotycząca inwestycji oraz innych informacji o naszym mieście. Najciekawsza okazała się dyskusja, która miała miejsce później. Padły deklaracje, że światła na skrzyżowaniu al. Żołnierzy I AWP i ulic Konfederatów Barskich i Morgowej zostaną zainstalowane w styczniu a plac zabaw przy ul. Macha powstanie w roku 2015. Sporo emocji wywołała dyskusja o inwestycji firmy Hartbex.

Na placu przy ul. Kurpiowskiej firma Hartbex chciałaby wybudować blok, który w najwyższym punkcie miałby 25 pięter. Ta inwestycja spotkała się ze sporym oporem mieszkańców Pobitnego. Na razie władze miasta nie wydały zgody na taka inwestycję.

Inne ważne tematy poruszane podczas spotkania:

- Światła na skrzyżowaniu al. Żołnierzy I AWP i ulic Konfederatów Barskich i Morgowej, wedle obietnic władz miasta, powstaną w styczniu 2015 roku.

- W roku 2015 powstanie plac zabaw przy ul. Macha.

- Na razie nie będą zabezpieczane osuwiska przy ul. Nadbrzeżnej i Konfederatów Barskich.

- Remont ul. Traugutta będzie zaproponowany do budżetu (po raz kolejny) w roku 2015.

(Adam Napiórkowski)

Przekaż 1% podatku

Przedszkole publiczne nr 11
Nr KRS 0000145905

Powietrze Pobitno - kliknij

Sponsor Rajdu Szlakiem Konfederatów Barskich

Sponsorzy imprezy
65 lat Pobitna
w Rzeszowie
 Kontakt z redakcją redakcja@pobitno.pl Wszelkie prawa zastrzeżone przez pobitno.pl Osiedle Pobitno Rzeszów